Asset Publisher Asset Publisher

Piknik Leśne zdrowie

Nadleśnictwo Brzeg wraz z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło nr 2 BRZEG zapraszają wszystkich do uczestnictwa w Pikniku rodzinnym „Leśne zdrowie”, który odbędzie się w Parku Wolności przy siedzibie Nadleśnictwa Brzeg w dniu 14 sierpnia 2021 roku.

Głównym celem pikniku jest propagowanie zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą i lasem. Organizatorzy założyli jako główne kryterium wskazanie drogi w postępowaniu, aby dbać o zdrowie swoje i swojej rodziny. W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji m. in. jak korzystać z ziół dostępnych dla każdego człowieka w lesie oraz jego bezpośrednim sąsiedztwie, zaplanowano również wykład o roli pszczół i miodu w życiu i żywieniu człowieka. W ramach przypomnienia odbędzie się też prelekcja oraz pokaz przeprowadzenia pierwszej pomocy, połączony z ćwiczeniami praktycznymi na fantomach z wykorzystaniem defibrylatora ćwiczebnego, tak aby pokazać jak w razie konieczności użyć defibrylatora, który zamontowany jest na ścianie budynku Nadleśnictwa Brzeg.

Ponadto przeprowadzona będzie prelekcja dotycząca akcji, która jest pochodna zdrowiu i lasom – mianowicie akcja „Zanocuj w lesie” – Akcja dość szeroko rozpowszechniona w mediach której głównym założeniem jest pozwolenie na uprawianie surwiwalu oraz bushcraftu w wyznaczonych do tego lasach. Jest to akcja, którą Lasy Państwowe wychodzą naprzeciw potrzebom społeczeństwa i zamiast jak do tej pory zakazu nocowania w lesie udostępniają dość znaczne obszary do wykonywania tego typu aktywności.

Przewidziano również praktyczne ćwiczenia wraz z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków koło nr 2 w Brzegu, podczas których można będzie poznać fajne ćwiczenia, które możemy wykonywać jako rozgrzewkę do pieszych spacerów jak i przed bieganiem. Na sam koniec zaplanowano możliwość nauczenia się zasad uprawiania Nordic-Walking.

Znajdzie się też coś dla najmłodszych czyli Stoisko warsztatowe "DzikoSztuka - naturalne medaliony" czyli glina i dary natury... – co stworzy możliwość Tworzenie nietuzinkowej biżuterii z gliny oraz roślin pod okiem Eweliny Antonowicz.

Sama nazwa „piknik” obliguje do imprezy prowadzonej na świeżym powietrzu, dlatego niestety w przypadku prognozowanej złej pogody wydarzenie zostanie odwołane o czym poinformujemy najpóźniej w piątek 13 sierpnia na naszej stronie internetowej – brzeg. katowice.lasy.gov.pl

Autor tekstu: Mateusz Brożyński

 

Plakat promujący Piknik "Leśne Zdrowie", Autor plakatu: Drukarnia A-Z Brzeg