Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs "Bitwa regionów" na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu

18.06.2022 roku na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu odbyły się powiatowe eliminacje, podczas Pikniku z Produktem Polskim - Bitwa Regionów, którego organizatorami byli: Gmina Brzeg, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W Bitwie Regionów wzięło udział 10 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu brzeskiego oraz namysłowskiego. Podczas pikniku swoje stoisko wystawiło również Nadleśnictwo Brzeg.

Nadleśnictwo wystawiło namioty gdzie zobaczyć można było poroża znalezione przez leśników z terenu brzeskiego nadleśnictwa, pniaki z kora, sadzonki najpopularnieszych drzew leśnych oraz ekwipunek leśniczego i podleśniczego z którego codziennie korzysta. Podczas pikniku można było również wziąć udział w konkursie z "kołem fortuny", gdzie po trzech dobrych odpowiedziach na każdego czekały gadżety ekologiczne. Na wszystkich gości czekała również chłodna lemoniada, która okazała się hitem podczas tak upalnego dnia.

Podczas pikniku można było spróbować oraz zakupić produkty regionalne oraz wyroby Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas konkursu na najlepszą potrawę pierwsze miejsce zajęło Samodzielne KGW Chróścina, gospodynie przygotowały "Pymchy gryczane z twarogiem i sosem z lebiody". Drugie miejsce zdobyło KGW Strzelce Namysłowskie, daniem - "Wołowina z serem, duszona w piwie z ciemnymi kluskami i surówką". Trzecie miejsce zajęło KGW Przeczów z potrawą - "Cepliny babcine".

Podczas pikniku nie zabrakło również wielu atrakcji m.in śpiewy i tańce lokalnych grup oraz gry i zabawy dla dzieci wraz z animatorem.