Asset Publisher Asset Publisher

Akcja #sadziMY z Parą Prezydencką

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich, są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew, ale wszyscy możemy iść w ich ślady i zrobić coś ważnego dla naszego otoczenia. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! 

Mała sadzonka, to początek wielkiej przygody. Wyrosłe z niej drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom. Lasy zajmują już trzecią część obszaru Polski.

Sadzonki będą rozdawane 30 września i 1 października 2021 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek (https://youtu.be/OAof8DxtQTQ)
 

Po odbiór sadzonek zapraszamy pod siedzibę Nadleśnictwa Brzeg w godzinach 9:00-15:00 (lub do wyczerpania zapasów) zarówno 30 września jak i 1 października.

Zamieszczamy również kilka zdjęć z zeszłorocznej akcji #sadziMY.

Ilustracja posadź swoje drzewko. Krótka instrukcja jak posadzić własne drzewko.