Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie "XIV Rajdu Przedszkolaka"

11 czerwca w Brzegu odbył się Rowerowy Rajd Przedszkolaka. Tradycyjnie, wydarzenie połączone zostało z piknikiem rodzinnym na stadionie miejskim. W tej edycji Nadleśnictwo Brzeg pomogło przy organizacji w ramach prowadzonej działalności przyrodniczo-leśnej oraz współpracy z lokalnymi szkołami i przedszkolami.

Tegoroczne wydarzenie jak zwykle miało charakter rajdu ulicami Brzegu i przez Park Wolności. Metę wyznaczono na stadionie miejskim, gdzie odbył się piknik. Wśród atrakcji towarzyszących nie zabrakło konkursów, gier, dmuchańców, loterii fantowej i słodkich przekąsek.

Nadleśnictwo Brzeg wsparło całą akcję, mając na uwadze edukację zwłaszcza młodych ludzi, promocje zdrowego trybu życia oraz spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Doszło do przekazania kilkuset worków plecakowych dla uczestników, idealnie nadających się na wielokrotne wycieczki piesze i rowerowe. Miało to miejsce przy udziale Zastępcy Nadleśniczego - Pana Leszka Bacy oraz Specjalisty SL ds. ochrony lasu - Pani Edyty Czapki w Publicznym Przedszkolu nr 5.

Oprócz Nadleśnictwa Brzeg patronat nad rajdem objęli m.in. Burmistrz Brzegu oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie.