Lista aktualności Lista aktualności

Piknik „Leśne zdrowie”

W sobotę (14 sierpnia) w brzeskim Parku Wolności przy siedzibie Nadleśnictwa Brzeg odbył się Piknik „Leśne zdrowie”. Został on zorganizowany wspólnymi siłami przez Nadleśnictwo Brzeg i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 w Brzegu.

Podczas trwania eventu można było posłuchać różnych prelekcji na tematy związane ze zdrowiem. Na początku pan Krzysztof Sułek poprowadził bardzo ciekawy wykład na temat podstaw ziołolecznictwa. Jako kolejny punkt imprezy zaplanowano pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatora przez firmę „Wojnarowski” – w przejrzysty sposób poprowadzony przez ratowników medycznych. Po części teoretycznej przyszła pora na część praktyczną gdzie można było poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

Wykład o życiu i roli pszczół oraz miodu w życiu człowieka przygotowali Ryszard Gadomski i Łukasz Słocki. Szybko przerodził się on w rozmowę, w której trakcie uczestnicy zadawali pytania, prowadzący bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące roli pszczół i życiu ula.

Pracownicy Nadleśnictwa Brzeg przygotowali prelekcję na temat akcji „Zanocuj w lesie”. Podczas której nie tylko przypomnieli o zasadach akcji ale również odpowiedzieli na dużą ilość pytań ze strony zainteresowanych słuchaczy.

Stoisko Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło nr 2 w Brzegu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, można się było dowiedzieć czegoś o zdrowym stylu życia. Członkowie koła przygotowali prelekcję o korzyściach wynikających z uprawiania ćwiczeń ruchowych. Zaproponowali uczestnikom zestaw ćwiczeń i trening Nordic-Walking.

Strzałem w „dziesiątkę” okazało się stoisko warsztatowe  „Dzikosztuka – naturalne
medaliony”, gdzie Pani Ewelina Antonowicz wraz z dziećmi (i nie tylko) przygotowywali własnoręcznie robioną biżuterię z gliny oraz roślin.

Jako, że samo słowo piknik bardzo kojarzy się z jedzeniem na świeżym powietrzu w ramach niespodzianki organizatorzy poczęstowali uczestników pikniku zdrowymi warzywnymi szaszłykami.

Cała impreza odbyła się w charakterystycznej dla pikniku spokojnej atmosferze w której można było czuć się swobodnie. Za współorganizacje Nadleśnictwo Brzeg bardzo dziękuje Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków koło nr 2 Brzeg. Ogromne podziękowania kierujemy również dla Pani Eweliny Antonowicz ze Stowarzyszenia Razem dla powiatu  brzeskiego, ratownikom medycznym z firmy „Wojnarowski”, panu Krzysztofowi Sułkowi oraz panom Łukaszowi Słockiemu oraz Ryszardowi Gadomskiemu. W sposób szczególny dziękujemy również patronom medialnym – portalowi Brzeg24.pl, telewizji TV Brzeg, Radiu z pasją, oraz gazecie Panorama Powiatu.